Su Geçirmeyen Telefon Sony Xperia Z

sony xperia zSu Geçirmeyen Telefon!

Teknolojinin önde gelen firmalarından olan Sony, son yıllarda çıkarmış olduğu akıllı telefonlar ile piyasada ben de varım diyor. Akıllı telefon pazarının kızıştığı son yıllarda, birbirinden başarılı ürünler ile belirli bir müşteri kitlesine sahip olan Uzakdoğu devi, en son çıkarmış olduğu akıllı cep telefonu Xperia Z ile piyasalara bomba gibi bir giriş yaptı. Sony Xperia Z, su geçirmez özelliği sayesinde ilk günden itibaren büyük ilgi gördü. Diğer akıllı telefonlara nazaran sadece su geçirmez özelliği bile oldukça başarılı olan bu cihazı diğer özellikleri de hiç de yabana atılacak gibi değil. Kalitesini ve rüştünü yıllardır kanıtlamış olan Sony, su geçirmeyen akıllı telefonla iyi bir çıkış grafiği yakalamış durumda. Üstelik piyasada bulunan en geniş ekranlı telefonlardan birisi olma özelliğiyle adeta kullanıcılarına tablet bilgisayar keyfi yaşatıyor. Bu özelliğine nazaran oldukça dayanıklı bataryası ile şarj sorununu da ortadan kaldırıyor.

Su geçirmeyen telefon Sony Xperia Z, sadece 146 gram ağırlığındadır. Boyutları 139 x 71 x 7.9 mm ve ölçüleri de 5.47 x 2.79 x 0.31 inç olan bu akıllı cihaz 1920 x 1080 piksel ekran çözünürlüğüne sahiptir. 4 çekirdekli Qualcomm işlemcisi, 2 GB RAM’i ve Android 4.1 işletim sistemi ile hızlı kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Otomatik netleştirme özelliği olan bu akıllı cihazda 13 MP kamerası ile en mutlu anlarınızı fotoğraflayabilirsiniz. Dünyanın ilk HDR videolu görüntü algılayıcısına sahip olan akıllı cihaz, ortam ışıklarını optimum düzeyde algılayarak kaliteli video çekimlerine olanak tanımaktadır.

su geçirmeyen telefon sony xperia z

Şıklığın ve zarafetin en güzel örneklerinden birisi olan Sony, bu özelliğini su geçirmeyen telefonu Xperia Z’de de gayet başarılı bir şekilde devam ettirmiş. Görünüş olarak çok ince ve biraz uzun yapısıyla son yıllardaki geleneksel karakteristik özelliklerini devam ettiriyor. Muhteşem tasarımı ve estetik yapısı ile birlikte toz ve su geçirmeyen yapısı ile oldukça cazip bir şekilde karşımıza çıkıyor. Son yıllarda üretilen Sony televizyonlarında yer alan NFC özelliği ile de uyumlu olan su geçirmeyen telefon Xperia Z, bu özelliği sayesinde telefonun ekranını tek tuşla TV’ye aktarabiliyor. Üstelik herhangi bir fiziksel bağlantı yapmaya gerek kalmadan, kablosuz bir şekilde aktarabiliyor.

su geçirmeyen xperia z

Buradasınız: Anasayfa Teknoloji Su Geçirmeyen Telefon Sony Xperia Z